Trendy JAR / LETO 2019

Zatiaľ čo prvé dodávky tovaru sú plné ľahkých blúzok a letných šiat, vonku je ešte stále mrazivo. Svet hore nohami? Nie, realita brandže a hravosť módy. Splývavé dámske šaty s hrubými pančuchami, biker čižmami a uvoľneným kardigánom sa dajú nosiť aj vo februári, ale aj v júli ako letné šaty so sandálmi. Oblečenie Ready-to-wear ponúka zákazníkovi nespočetné množstvo kombinácii a využiteľnosti.

 

Motto tejto jari
 

"Vždy uvoľnene! Kombinácie rôznych vzorov a dekorácií, farba môže byť podľa svojej intenzity v ústraní alebo v centre pozornosti."

 

„Hlučnosť zostáva“ – prítomnosť vzorov
 

Potlače sú najdôležitejším dekoračným prvkom, nezáleží či flóra alebo fauna, zvierací motív, leopardí vzor, pásik alebo káro. Téma dekorácie na oblečení dostáva nový zmysel prostredníctvom rôznych aplikácií. Oblečenie je zdobené odznakmi, výšivkami, mašľami, našitými logami, wordingom. Vytvorené kombináciou rôznych farieb, vzorov a štýlov. 


Oblečenie a wording – Módne kúsky rozprávajú svoje príbehy. V novej kolekcii nájdeme štýlové kúsky, doplnené nielen o dizajnové nápisy, ale obsahujúce aj posolstvá. Motivačné citáty sofistikovane zakomponované v drobných detailoch, ktoré vám jednoznačne urobia radosť a pozitívne vás naladia do každého nového rána.


Farba s farbou – veľkoplošné a odvážne kombinácie farieb v jednom outfite.


Kombinácia viacerých štýlov – ženskosť sa stretáva so športom. Odvážne kombinácie, ako flitrová sukňa s pásikovou košeľou.

 

„Tichosť prichádza“


Menej je niekedy viac! Paralelne s „deko svetom“ rozvíja protismer k vyššej pokojnosti. Viac viditeľného upokojenia ide najmä cez farbu – neutrálne farby, ako biela v rôznych odtieňoch, piesková. Nude odtiene, ako koňaková, karamelová a nugátová. Tieto farby sa dajú vzájomne kombinovať alebo vytvárať monochromatické outfity, pri ktorých sa jednotlivé kúsky odlišujú len požitím iných materiálov

„Vláda vzorov“ - kvety, bodky, pásiky, leo, had, letné káro.
 

Kvety nie sú novým vzorom, ale k letu vyslovene patriacim, dostávajú novú podobu – buď na farebnom alebo tmavom podklade a sú výborným partnerom k pásikom alebo letnému káru. Kombinujú sa ako rovnaký vzor so vzorom, alebo ako trendy kombinácia jedného motívu v dvoch farbách, napr. blúzka z červených kvetov k nohaviciam z toho istého motívu kvetov, ale v modrej farbe.Uvoľnenosť


Mini, midi alebo maxi – každá dĺžka je povolená! Mini s novými vzormi, siluetami a s použitím volánov pre viac modernosti. Uvoľnené siluety sú trendy v každom kúsku – nohavice v štýle marlene, cullotes nohavice, maxi blúzky, mikiny, pulóvre,....

Okrem ľubovoľných strihov a dĺžok sú naďalej vhodným doplnkom aj dámske saká. Sako sa skvele hodí k šatám, plisovaným sukniam, ale aj k boyfriend jeansom. Trendy sú maxi predĺžené sako, chanel dámske sako, bluzón, ale aj paletový strih.

Crossdresing – kombinácia športových a ženských prvkov.

Výrazný je pretrvávajúci vplyv športu, ktorý dostáva do módy dynamickosť. Pohodlné materiály - jersey, scuba, niki, frottée, tunely, čísla, kapucne....