Potrebujete poradiť? Sme tu pre Vás v pracovných dňoch od 8:00 do 16:30 ☎ +421 918 380 175 ✉ info@galleryclub.sk

Veľkosti a strihy - košele

Ako na správnu veľkosť?


 

Správnu veľkosť svojej košele zistíte, keď si zmeriate krajčírskym metrom dva základné údaje:

  • Obvod hrudníka (priamo pod pazuchami)
  • Obvod pásu (v najužšom mieste)

Z týchto mier potom budete vychádzať pri voľbe strihu, ktorý je vhodný pre váš typ postavy. Pre dokonalé padnutie košele odporúčame zmerať aj obvod krku (pod úrovňou ohryzka). Medzi meter a krk strčte jeden prst, aby golier perfektne priliehal ku krku, ale zároveň nebol príliš tesný.

Pamätajte vždy na to, že medzi rozmerom košele a tela by mala byť rezerva min. 8 cm (okolo hrudníka radšej 10 cm). Táto rezerva je dôležitá, aby sa v košeli dalo príjemne pohybovať.

Tiež môžete použiť miery košele, ktorá vám najlepšie sedí, rozložíte ju na rovný povrch a zmeriate si potrebné hodnoty. V tomto prípade už rezervu do mier netreba prirátať.

 

Veľkostné tabuľky pánskych košiel v ponuke Galleryclub.sk nájdete po rozkliknutí nižšie: 

Pánske košele A FISH NAMED FRED

Pánske košele BOSS

Pánske košele BUGATTI

Pánske košele CINQUE

Pánske košele DIGEL

Pánske košele ETERNA

 

Ako vybrať správny strih?

Obvod krku bol smerodajný údaj k správnej veľkosti v dobe, kedy výrobcovia ponúkali iba jeden klasický strih. Keďže však môžu mať rovnaký obvod krku niekoľkí muži s diametrálne odlišným typom postavy, v našej ponuke nájdete ako najbežnejšie strihy u pánov, tak aj špecifické strihy podľa potrieb svojho nositeľa.

 

KLASICKÝ STRIH - Comfort Fit, Regular Fit, Straight fit

Hranatý rovný tvar s pohodlným strihom s viac-menej rovnakou šírkou cez hrudník a pás.

Tento strih lichotí pánom so silnejšou postavou, teda ak majú rovnaký alebo širší pás ako hrudník. Strih je však vhodný prakticky pre každého. Tento typ košele doporučujeme pod obleky tradičného strihu a v prípade, ak máte oblečené sako po celú dobu nosenia.

 

ZOŠTÍHLENÝ STRIH - Modern Fit, Tailored Fit

Dokonalý kompromis medzi klasickým a zúženým strihom.

Tento typ strihu je mierne tvarovaný v páse pre zvýraznenie siluety, a zároveň poskytuje optimálnu slobodu v pohybe bez toho, aby bola košeľa príliš voľná. Najviac vyhovuje všetkým typom pánskych postáv, avšak pre postavu so širším pásom môže byť príliš tesný. Je vhodný ako pre bežné nosenie, tak aj k príležitostným oblekom.

 

ZÚŽENÝ STRIH - Slim Fit, Body Fit

Elegantný strih s vyššími prieramkami, aby košeľa držala tvar podľa obrysov tela. Výrazný rozdiel medzi obvodom hrudníka a pásu.

Pozor, táto košeľa však nemá priliehať k pokožke, má iba kopírovať tvar tela. Ak je príliš tesná, zvolili ste si nesprávnu veľkosť. Tento typ košele je vhodný pre mužov s atletickou postavou - široké plecia a úzky pás. Skvele doplní oblek, ale môže sa nosiť aj k formálnym outfitom bez saka.

 

SUPER ÚZKY STRIH - Super Slim Fit, Skinny Fit

Tento strih je navrhnutý bez akéhokoľvek množstva prebytočnej látky.

Je určený pre mužov, ktorí majú veľmi štíhlu siluetu alebo pre tých, ktorí majú široký krk a štíhle telo. Takéto košele sú vhodnou voľbou aj pre mladých mužov v neskoršom dospievajúcom veku vďaka vyšším prieramkom.

 

LEŽÉRNY STRIH - Casual Fit

Kompromis medzi klasickým a zoštíhleným strihom.

Strih je len mierne zúžený, vďaka čomu sú košele vhodné aj na každodenné bežné nosenie, napríklad k jeansom. Často sa s ním stretnete pri športových košeliach, kde je žiadúca určitá vôla medzi telom a textíliou. Košele skvele sedia postavám, ktoré bežne nosia Modern Fit alebo Regular Fit.

 

 

Stále máte pochybnosti o správnom výbere vhodného strihu či veľkosti?

Na Vašom pohodlí a výzore nám záleží.

Využite preto možnosť individuálneho poradenstva telefonicky v pracovných dňoch na tel. č. +421 918 380 175 alebo nám napíšte kedykoľvek na info@galleryclub.sk a spoločne nájdeme kúsok, ktorý Vám dokonale sadne.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz